Styling Header.jpg

Jul 21st 2009 גינסים – טיפים למדידה

לאחרונה קיבלתי המון שאלות ותגובות לטיפ – “כיצד למדוד מכנסיים“,
אז הנה כמה חידודים באותו נושא רק שהפעם נתמקד בג’ינס.
כל כך הרבה נאמר ונכתב על הג’ינס המכנס האולטימטיבי. אין מלתחה שלמה ללא זוג או שתי זוגות ג’ינסים נצחיים, שמתאימים כמעט לכל אירוע (בהתאמות שונות כמובן) ואין הרבה דברים שמתמודדים עם הריגוש להוסיף ג’ינס חדש למלתחה.
מעטים יודעים שבשנת 2007, יושבת ראש הכנסת, דליה איציק, פסקה שלא תאפשר כניסה לבית המחוקקים לעיתונאים הלבושים בג’ינס... 🙂
שמירה על קוד לבוש … מדהים לא?
אז הינה כמה טיפים נוספים, מה לעשות כאשר מודדים ג’ינסים לנשים ולגברים כאחד:
 
כיסים קידמיים
יש להכניס את הידיים לכיסים הקדמיים ולוודא שמצליחים להשחיל את היד בצורה נוחה לתוך הכיס. יש ליישר את תוספת הבד שמיועדת לכיס ולבדוק שאין “גלים” מיותרים שמנפחים את הכיס. לבעלי ובעלות ירכיים עסיסיות אני ממליצה להימנע מכיסי “קופיקו”, הכיסים יפתחו בזמן הליכה וירחיבו את מראה הירכיים.
כיסים אחוריים
לא ברור לי מדוע, אבל רובינו שוכחים להסתכל על מראה הישבן בזמן מדידת הג’ינס. החלק האחורי לא פחות חשוב מהחלק הקידמי, חשוב להקפיד על כיסים מחמיאים.
לבעלי ישבן שטוח, אני ממליצה על כיסים קטנים, לא נמוכים מידי כיוון שכיסים שממשיכים לאזור השוק ישטיחו את הישבן עוד יותר. אני ממליצה על כיסים עם תיק-תק שיוסיפו נפח חיובי לישבן.
לבעלי ישבן גדול, אני ממליצה על כיסים מרובעים או מלבניים שיורדים לאזור השוק. חשוב שהכיסים יהיו סימטריים לישבן ולא ישבו יותר מידי בצדדים. יש להיזהר מכיסים עם תיק-תק, פייטים או הדפסים דרמטיים, תוספות שיבליטו וירחיבו עוד יותר את האיזור.
לולאות החגורה
אין דבר “מבעס” יותר לגלות שהחגורה האהובה שלנו זו שבן / בת הזוג קנו לנו רק לפני חודש, רחבה מידי ולא מתאימה ללולאות הג’ינס החדש. קחו איתכם חגורה (אפשר גם שתיים) לחנות וודאו שהחגורה נכנסת ולא פחות חשוב מתאימה לגזרה.
(עוד על התאמת חגורות לגברים הלבשת גברים)
לשבת
זוכרים את זה מהטיפ הקודם? אם הג’ינס יורד מתחת לעצם הזנב כאשר אתם יושבים, סימן שהגזרה נמוכה מידי. שווה לחפש גזרה קצת יותר מחמיאה ומצניעה את אזור הישבן והתחתונים. לא משנה כמה הג’ינס נראה טוב עלייכם לעולם אל תקנו ג’ינס לא נוח.
 
תיקונים
רבים מלקוחותיי מוותרים על מכפלת בג’ינס. “זה ייקח זמן” / “ניקח אחר שמתאים” / “אין לי זמן לבא לקחת” הם רק חלק מהתירוצים שאני שומעת כאשר נדרש תיקון לג’ינס. מכפלת נכונה לג’ינס היא זו שתקבע האם הג’ינס יושב עלינו טוב או לא. חשוב לא לוותר על המכפלת ואף להקפיד על מכפלת מקורית של הג’ינס.
לגבי תיקונים נוספים בג’ינס, אני ממליצה לעשות זאת בזהירות!. ברגע שמתחילים לתקן ג’ינס, לרוב הדבר מעיד על גזרה לא נכונה. תיקונים רבים מידי בג’ינס ישבשו את הגזרה ולא יוסיפו למראה הג’ינס.
** בעתיד אעלה טיפים נוספים בנושא ג’ינסים, אתם מוזמנים להגיב. (אוגוסט 2013 – טיפ שמירה על ג’ינסים)
שלכם,
טלי, סטייליסטית אישית 
Tags: , , , , , , ,

5 Comments » Posted by Tali BK / Tali BK Stayling Tips

5 Responses to “גינסים – טיפים למדידה”

 1. roman on 24 Jul 2009 at 08:46 #

  שלום רב,

  האם את ממליצה ללבוש ג’נסים לעבודה? מה דעתך בנושא

  רומן

 2. Tali BK on 24 Jul 2009 at 11:46 #

  ברוב מקומות עבודה אפשר ללכת עם ג’ינס, אך לא כל ג’ינס מתאים.
  יש לבחור ג’ינס ללא שפשופים או קרעים, מומלץ בצבעים כהים כחול, כחול כהה, שחור פחם או אפור. בנוסף יש להקפיד על מכפלת מסודרת ושהג’ינס לא יהיה בגזרה נמוכה מידי.

  הדגשים זהים לגברים ונשים כאחד.

 3. NAVA on 26 Jul 2009 at 09:13 #

  טלי הי

  לאחרונה יצא לי למדוד מספר ג’ינסים על לייקרה, מה את אומרת על סוג הבד? המלצות שלך לעניין?

  אודה לתשובה מהירה

 4. Tali BK on 26 Jul 2009 at 13:59 #

  נווה שלום רב,

  ג’ינסים עם לייקרה עובדים טוב למבנה גוף עסיסי באזור הירכיים והישבן.
  לרוב ג’ינס עם לייקרה יתרחב עד 14 סמ’ לכן חשוב לקנות אותו צמוד ולהימנע מבועות אוויר בג’ינס.
  אני תמיד אומרת, שג’ינס צריך להיפתח כמו יין אדום משובח :). משמע, יש ללבוש את הג’ינס בפעם הראשונה מול הטלוויזיה בבית ולתת לו להשתחרר ולתפוס את צורת הגוף.

  בהצלחה

 5. Gal on 09 Feb 2011 at 07:48 #

  קניתי ג׳ינס מאוד יקר בארה״ב. אני רוצה לעשות מכפלת מקורית לג׳ינס רק אני מפחד לעשות את זה אצל מישהו לא מקצועי שיהרוס לי את הג׳ינס. כמו שכתבת, מכפלת זה מאוד חשוב למרטה הג׳ינס. רציתי לקבל המלצה ממך לגבי מקום או חייט מקצועי שיכול לעשות לי את המכפלת. תודה רבה, גל

  ******

  הי גל,
  אני עובדת המון עם חייט בשם דויד שיושב בדיזנגוף סנטר (ממש בכניסה של שער 1).
  זה הטלפון שלו: (03) 528-0744
  לילה טוב
  טלי